Ženy, věda a jiné nebezpečné věci

Pro veřejnost | Pro studenty

Zveme vás na třetí ročník akce Univerzita jako příležitost, který připravujeme na 15. listopad 2023, kdy v rámci Týdne humanitních věd uspořádáme panelovou diskuzi s názvem – Ženy, věda a jiné nebezpečné věci, název je aluzí na slavnou knihu kognitivního lingvisty Georga Lakoffa: Ženy, oheň a nebezpečné věci: Co kategorie prozrazují o mysli, jež ukazuje jak kategorie, které používáme k organizaci našeho světa, odrážejí naše mentální struktury a jakým způsobem se liší v různých jazycích a kulturách.

Název akce odkazuje na slavnou knihu kognitivního lingvisty Georga Lakoffa Ženy, oheň a nebezpečné věci: Co kategorie prozrazují o mysli, která ukazuje, jak kategorie, jež používáme k organizaci našeho světa, odrážejí naše mentální struktury a jakým způsobem se liší v různých jazycích a kulturách. Konference se bude ubírat podobným směrem a bude ji zajímat například autenticita ženského pohledu v rámci řešení vědeckých, politických a společenských problémů a výzev současnosti.

Panelové diskuse z tohoto cyklu patří mezi tradiční a velmi oblíbené akce pořádané Fakultou filozofickou. Umožňují totiž studujícím, zaměstnancům a zaměstnankyním univerzity i široké veřejnosti setkat se a diskutovat s lidmi, kteří propojují disciplíny, akademické a neakademické prostředí a ovlivňují společnost. Jsem velmi rád, že letošní ročník, konaný v rámci Týdne humanitních věd, poskytne možnost diskutovat se ženami, které vynikají ve svých oborech, a jsou výraznými osobnostmi veřejného života,“ říká děkan Fakulty filozofické David Šanc.

Více informací na webu konference.