1. Úvod
  2. Studium
  3. Studijní programy
  4. Certifikátové programy
  5. Certifikát - Kompetence pro česko-bavorský příhraniční region

Kompetence pro česko-bavorský příhraniční region

O CO SE JEDNÁ?

Dvousemestrální certifikátový program v tematických kurzech zprostředkovává:

  • JAZYKOVÉ ZNALOSTI min. na úrovni B1 – nejprve dle výběru studenta (němčina pro techniky, strojaře, historiky, politology, zdravotníky apod.), dále se zaměřením na praktický jazyk s bavorským lektorem (předmět KNJ/PJNP); 
  • KULTURNÍ PROFIL ČESKO-BAVORSKÉHO PŘÍHRANIČÍ – tj. historie, kulturní dědictví, regionální specifika, podnikání a ekonomika, školství, média a aktuální dění (předmět KFI/KPP);
  • AREÁLOVÉ KOMPETENCE – dle vlastního výběru např. kurz česko-německých dějin (KNJ/UDČN), etnografie (KSA/CNV), geografie (KGE/GBAS), umění (KGS/UKNZ), právní (KÚP/ÚNOP) či regionálně politické problematiky (KGE/RPRZ);
  • KOMUNIKAČNÍ PRAXI a interkulturní setkávání s odborníky a aktéry příhraničního dění i se studenty z univerzity v Regensburgu (předmět KFI/KPX).

PRO KOHO?

Cílovou skupinou jsou studenti celé univerzity, bez omezení oboru.

JAK NA TO?

Stačí si zapsat povinné předměty a vybrat si z povinně volitelných (které už mohou být součástí studijního programu / z kurzů nabízených na ZČU). Nejrychleji je možné certifikát dokončit během dvou semestrů, ale je také možné si plnění předmětů rozložit v průběhu délky studia.

Certifikát je udělován jako doplněk k diplomu. Nabyté kompetence lze tedy vykázat jako specifickou, bonusovou kvalifikaci v životopisu a při ucházení se o zaměstnání. Seznam vyučovaných předmětů.

Co je zásadní v programu Filozofie

Praesent in mauris eu tortor porttitor accumsan. Quisque tincidunt scelerisque libero. In dapibus augue non sapien. Nulla accumsan, elit sit amet varius semper, nulla mauris mollis quam, tempor suscipit diam nulla vel leo. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Fusce wisi. Nullam dapibus fermentum ipsum. Morbi leo mi, nonummy eget tristique non, rhoncus non leo. Fusce wisi. Nullam rhoncus aliquam metus. Integer malesuada. In sem justo, commodo ut, suscipit at, pharetra vitae, orci. Maecenas ipsum velit, consectetuer eu lobortis ut, dictum at dui. Mauris tincidunt sem sed arcu. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Morbi imperdiet, mauris ac auctor dictum, nisl ligula egestas nulla, et sollicitudin sem purus in lacus.

KONTAKT

Mgr. Daniela Blahutková, Ph.D. kontakt.

Mgr. Jitka Paitlová, Ph.D. kontakt.

PhDr. Lada Wagnerová, Ph.D. kontakt.

 

Další odkazy:

https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=1569

https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=1478

Uchazeče často zajímá…

Jak se mohu přihlásit?

Na všechny nabízené studijní obory je možné přihlásit se přes elektronickou přihlášku.

Jak probíhá přijímací řízení?

Veškeré důležité informace a termíny k průběhu přijímacího řízení jsme pro vás připravili na samostatné stránce.

Z jakých předmětů se kurz skládá?

Kompletní přehled předmětů najdete na Portálu ZČU Sylaby předmětů jsou k dispozici na Courseware stránce.

Je možné studovat dálkově?

Naše katedra aktuálně nenabízí možnost absolvovat dálkové či kombinované studium našich programů. Studium je tedy možné absolvovat jen formou prezenční výuky.

Je účast na výuce povinná?

Obecně platí, že účast na seminářích a přednáškách povinná není.

Kdo kurzy povede?

Učit vás budou specialisté v jednotlivých akademických disciplínách. Přednášející a vedoucí seminářů nepůsobí pouze jako učitelé, ale věnují se i rozsáhlé badatelské činnosti. Jsou autory mnoha publikací, řešiteli výzkumných grantů, přednáší na zahraničních univerzitách a mezinárodních konferencích.

Kde probíhá výuka?

Většina přednášek a seminářů se bude odehrávat v centru samotné Plzně, a to nejčastěji v Sedláčkově a Jungmannově ulici. Zde naleznete i Katedru sociologie a Katedru politologie a mezinárodních vztahů. Více o jednotlivých budovách naleznete zde.

Je možné během studia být v zahraničí?

V rámci programu Erasmus+ můžete prostřednictvím Katedry sociologie nebo dalších kateder vycestovat do zemí, se kterými je uzavřená platná smlouva, a strávit tak semestr nebo celý rok na zahraniční univerzitě. Více o studiu v zahraničí najdete zde.

Mohu se učit během studia další jazyky?

Zapadočeská univerzita v rámci dalších svých kateder nabizí možnost volitelného studia zahraničních jazyků jako je například nemčina, ruština, španělština, italština, franouzština, ale také latina. U studentů se předpokládá dobrá znalost angličtiny z předchozího studia.

Jaké mám možnosti praxe během studia?

V rámci svého studia budete mít možnost na Katedře sociologie účastnit celé řady aplikovaných výzkumů – získáte zkušenosti se sběrem dat v terénu, vyhodnocováním dotazníků, a analýzou a zpracováním dat. Budete mít příležitost zapojit se i do dalších činností a osvojit si množství cenných znalostí a dovedností.

Poznejte blíže a studium na katedře

Představení katedry

O studium na katedře

Proč studovat u nás?

mortarboard

Naučíte se kriticky myslet

Filozofie je obor, který vás naučí udělat si vlastní názor v záplavě informací.

search

Naučíte se kritickému odstupu od názorů jiných

Uvidíte souvislosti i tam, kde nejsou na první pohled zřejmé. 

beer

Naučíte se respektovat tradice

Evropské město kultury 2015 vám nabídne unikátní historická místa i pivovar, kde se zrodila pivařská legenda. 

 

globe

Budete studovat na zahraničních univerzitách

Naučíte se jazyky, podíváte do jiných zemí a poznáte nové kultury.

Bakalářský program

Bakalářský program

Magisterský program

Magisterský program

Skip to content