Přejít k obsahu

Aktuality

 • Schůzka týkající se studijních stážích v zahraničí

  Vážené studentky a vážení studenti, jste srdečně zváni na schůzku, která se uskuteční v úterý 6. listopadu 2018 ve 12:00 hodin v zasedací místnosti FF SP 319, Sedláčkova 15. Na schůzce budou prezentovány informace o studijních stážích v zahraničí, zejména o programu Erasmus + a INTER. Schůzky se zúčastní zástupci FF a zahraničního oddělení ZČU. 

  10.10.18
 • Odborný seminář Katedry filozofie - "Joseph Ratzinger v rozhovoru s filosofií"

  Katedra filozofie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni a Katedra filosofie a religionistiky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích si Vás dovolují pozvat na seminář "Joseph Ratzinger v rozhovoru s filosofií". Seminář proběhne ve čtvrtek 8. listopadu 2018 od 10:00 v zasedací místnosti Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni (místnost SP 319, Sedláčkova 15, Plzeň). Více informací zde.

  09.10.18
 • Ohlédnutí za podzimní panelovou diskuzí "Humanitní a společenskovědní vzdělání a vzdělávání"

  Rádi bychom Vám poděkovali za Vaši účast na diskuzi, která se uskutečnila 4.10.2018 v aule FPE (Veleslavínova 42). Pozvaní hosté byli známé a velmi zajímavé osobnosti z řad akademiků i veřejné sféry; děkan Fakulty filozofické ZČU PhDr. David Šanc, Ph.D., filosof prof. Jan Sokol, PhD., CSc., ekonom doc. RNDr. Filip Matějka MA, Ph.D., doc. PhDr. Jan Váně, Ph.D., rektor Západočeské univerzity v Plzni doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček, PhDr. Václav Moravec, Ph.D. et Ph.D., PhDr. Jaromír Murgaš, CSc., doc. Ing. Jiří Masopust, CSc. a MUDr. Marek Hilšer, Ph.D.), všem děkujeme. Tisková zpráva přiložena, video z konference je již zveřejněno na YouTube KFI. Zde naleznete fotografie z diskuze.

  09.10.18
 • Cyklus besed "Univerzita jako příležitost“

  Katedra filozofie FF ZČU v Plzni připravuje v akademickém roce 2018/2019 pravidelné besedy se zajímavými hosty, které budou nepřímo navazovat na panelovou diskuzi věnovanou humanitnímu a společenskovědnímu vzdělávání. Dne 27.11.2018 v 16:30 se uskuteční první beseda s šéfredaktorem týdeníku Respekt a držitelem ceny Magnesia Litera Mgr. Erikem Taberym v Mezigeneračním a dobrovolnickém centrum TOTEM, která bude navazovat na vydání jeho stejnojmenné knihy "Opuštěná společnosti" o vývoji českého státu a výzvách, kterým nyní čelí. Druhá beseda s předním biochemikem, zastupcem reditele ÚOCHB AV ČR a předsedou výzkumné rady TA ČR prof. Martinem Fuskem bude věnována tématu "Aplikovaný výzkum a jeho místo na univerzitě" a uskuteční se 7.2.2019 v Univerzitní kavárně Družba. Dalšími keynote speakery budou přední (makro) ekonom; vědec, který se dlouhodobě zabývá umělou inteligencí a kybernetikou; filosof dlouhodobě se věnující teorii institucí (ontologii kultury) aj. Postupně Vás budeme informovat o termínech besed a zvěřejňovat naše přednášející. 

  01.10.18

Patička